Szydełkowanie

Z czego to jest zrobione?

photo : Woolen Bee

Milutkie w dotyku, delikatne niczym chmurka, mięciutkie – mi kojarzą się z pianką marshmallow, szczególnie te w różowym kolorze. Dzięki nim, często słyszę pytanie „Te maskotki są robione ręcznie?”. Przez to, że są grubiutkie, dokładnie wypełniają każde szydełkowe oczko, więc w maskotce nie ma dziurek, a ich ciałka, mimo że z półsłupków, wyglądają gładko (oczywiście widoczne są wypukłe kwadraciki, ale nie ma między nimi odstępu).

Co to więc za włóczka? Co ją wyróżnia spośród innych tego typu motków?

Włóczka której używam do tworzenia maskotek, to włóczka w 100% poliestrowa. Samo słowo „poliester” nie kojarzy się za dobrze, jednak w przypadku motków, z których mają powstać produkty dla dzieci i niemowląt, jest to moim zdaniem, jeden z najlepszych wyborów.

Ta, po którą sięgam, to Himlaya Dolphin Baby. Jest niesamowicie miękka i miła w dotyku. Bardzo trudno słowami oddać to, co czuję szydełkując, lub co czuje dorosły oraz dziecko, biorący gotową maskotkę do ręki.

Na pewno wiecie, jak przyjemne są poliestrowe koce albo sweterki z polaru. Ta włóczka, podobna jest właśnie do polaru. Aż chce się przytulać.

Jednak, która mama nie zastanawia się, czy włóczka poliestrowa, będzie odpowiednia dla jej maleństwa? Skarbu, który ma delikatną i wrażliwą skórę. Skąd wiadomo, że po kontakcie maluszka z wyrobami z pluszowej włóczki, na ciele maleństwa nie pojawią się czerwone kropeczki, oznaczające alergię?

Każdy motek, opasany jest kolorowym papierkiem, na którym oprócz uroczych, dziecięcych obrazków, widnieją ważne informacje. Ważne nie tylko dla osoby dziergającej, ale przede wszystkim dla mamy, taty, bądź przyjaciół rodziny, chcących wręczyć wyjątkowy prezent np. z okazji narodzin.

Himalaya Dolphin Baby posiada certyfikat zgodności „Oeko-Tex Standard 100” dla produktów klasy 1. Jest to najwyższy standard, odpowiedni dla bezpośredniego kontaktu produktu z najbardziej wrażliwą skórą, nawet dzieci w wieku od 0-3 lat. Jest przetestowana pod kątem ponad 350 szkodliwych substancji przez niezależne laboratoria. Nie zawiera substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych tzn. substancjach chemicznych zakazanych i kontrolowanych prawnie lub takich, które w negatywny sposób mogą oddziaływać na zdrowie człowieka m.in. chlorofenoli, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, barwników wywołujących alergię i rakotwórczych oraz ekstrahowalnych  metali ciężkich (źródło: http://www.iw.lodz.pl – STANDARD 100 by OEKO-TEX®).
Oznacza to, że jest całkowicie bezpieczna dla dzieci i dorosłych.

Jestem w niej zakochana. Wybieram Himalaya od 4 lat, i od tego czasu jest też testowana, nie tylko przeze mnie, ale przede wszystkim przez moje córeczki. Maskotki z niej wykonane, towarzyszą Pszczółkom gdziekolwiek są. Nie straszne mi zabrudzenia, bo jestem pewna, że po wyjęciu z pralki (tak, przedmioty wykonane z tej włóczki można prac w pralce, ustawiając pranie delikatne, 40 °C) maskotka nie zmieni swojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *