Szydełkowanie

Królik Ola

Od tego króliczka zaczęła się moja przygoda z tworzeniem własnych wzorów.
Inspiracją do powstania Oli, był królik Amalou Designs. Bardzo mi się podobał, ale był ogromny i nie nadawał się dla noworodka. W tamtym czasie pod moim sercem mieszkała nasza druga Pszczółka, to dla niej pragnęłam stworzyć maskotkę. Chciałam aby nie była za duża, ale też nie za mała. Miała stać się przyjacielem mojej córeczki na lata. Głównym celem było też to, aby jak najwięcej jego elementów szydełkowanych było ciągiem, dlatego zaczynając od nóżek skończyłam na czubku głowy maskotki.

Pierwsza wersja ma za wąską szyjkę i głowa troszkę się chwieje. Ten dla maleńkiej Pszczółki ma też szydełkowe serduszko na brzuszku i półokrągłe, zamknięte oczka oraz kołnierzyk którego nie można zdjąć. Nie jest idealny, ale jest z nami już prawie 3 lata i mam do niego ogromny sentyment.

Do dziś powstała już cała gromadka króliczków. Były kremowe, niebieskie, miętowe, morelowe i różowe. Miały zamknięte, śpiące oczka ale też otwarte i wydziergane z kordonka. Pod szyjką wiązałam kołnierzyki, kokardki lub apaszki. Na brzuszku widniały białe łatki, szydełkowe a najczęściej filcowe serca z imieniem Waszych dzieci.

Ogromnie się cieszę, że to właśnie tego króliczka wybieracie najchętniej dla Waszych nowo narodzonych pociech.

Mam dla was niespodziankę -> tutaj możecie zobaczyć jak dziś powstają te wyjątkowe, szydełkowe zwierzątka!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *